معرفی 5 ترفند جهت بهینه سازی مصرف باتری

نویسنده: محمد رضا هنردان دسته: آموزش آیفون تاریخ: جمعه, فوریه 23, 2018 دیدگاه: 0 بازدید: 301

با مطالعه این مطلب و انجام این ترفند ها می توانید مصرف باتری آیفون خود را بهینه کنید.

روزانه کار های مختلفی را با آیفون خود انجام می دهید و برای این کار نیاز دارید که آیفون شما شارژ باتری داشته باشد در غیر اینصورت گوشی شما خاموش می شود، به همین دلیل ما در این مطلب روش های بهینه سازی مصرف باتری آیفون را به شما معرفی می کنیم تا زمان بیشتری را برای کار با آیفون خود هنگام امور روزمره داشته باشید.

 -1فعال سازی حالت Low Power Mode

در ios 9 و همچنین نسخه های بالاتر، قابلیت Low Power Mode در آیفون شما وجود دارد، این قابلیت بعضی از عملکرد ها را مانند دانلود های خودکار و رفرش اپلیکیشن ها و ... را متوقف می کند و باعث بهینه سازی مصرف باتری می شود. مسیر فعال سازی حالت Low Power Mode :

Settings > Battery > Low Power Mode

2-خاموش کردن فضای ذخیره سازی icloud

این ویژگی در زمانی که روشن باشد باعث می شود تا به صورت لحظه ای از اطلاعات آیفون شما بکاپ تهیه شود، مطمئنا این عملیات منجر به مصرف باتری و همینطور حجم دیتا می شود. مسیر خاموش کردن فضای ذخیره سازی icloud :

Settings > icloud

3-بستن اپلیکیشن های در حال اجرا

شما می توانید با فشردن دو بار دکمه Home وضعیت اپلیکیشن های در حال اجرا را مشاهده کنید و با کشیدن هر مورد به سمت بالای صفحه نمایش، آن ها را ببندید.

4-خاموش کردن ویژگی Location Service

این ویژگی عملیات مربوط به ردیابی موقعیت مکانی شما را انجام می دهد و شما می توانید با خاموش کردن آن، مصرف باتری آیفون خود را بهینه کنید. مسیر خاموش کردن Location Service:

Settings > Privacy > Location Service

5-کاهش میزان نور صفحه نمایش

زیاد بودن میزان نور صفحه نمایش بیش تر از همه موارد دیگر باعث افزایش مصرف باتری می شود، پس با کاهش آن می توانید سبب بهینه سازی مصرف باتری آیفون خود شوید. شما می توانید برای تنظیم آن بر روی حالت خودکار وارد مسیر زیر شوید:

Settings > Display & Brightness > Auto-Brightness

نکته: اگر از نسخه های جدید ios استفاده می کنید، برای تنظیم خودکار نور صفحه نمایش وارد مسیر زیر شوید:

Settings > General > Accessibility > Display Accommodations > Auto-Brightness

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید