مودم‌های همراه

مودمهای قابل حمل و ثابت

مودم همراه

در دنیای امروزی مودم همراه طرفداران بسیاری دارند، منظور از مودم همراه مودمی است که قابل حمل بوده و بتوانید به راحتی در جیب یا کیف خود آن را همراه داشته باشید که به اصطلاح به آن مودم جیبی گفته می شود. اینترنت یکی از ضروریات زندگی امروزی است که به ندرت می‌توان کسی را یافت که با آن سر و کار نداشته باشد. به همین دلیل شرکت‌های تولید کننده، انواع مختلف مودم را به بازار عرضه نموده‌اند که مودم همراه یکی از آنها می‌باشد. اگرچه کاربران از طریق موبایل قادرند به اینترنت وصل شوند و از نت گوشی استفاده کنند اما همچنان بازار خرید مودم همراه داغ است. دلیل علاقمندی کاربران به این نوع مودم دسترسی آسان، حمل راحت و کیفیت بهتر این نوع مودمها نسبت به مودم ADSL می باشد.

مودم همراه که به عنوان مودم جیبی نیز شناخته می‌شود مودمی کوچک و قابل حمل است که به وسیله سیم کارت یکی از اپراتورهای تلفن همراه، ارتباط اینترنتی را برقرار نموده و آن را بین دستگاه‌های دیگر به اشتراک می‌گذارد. پس برای استفاده از این وسیله، به یک دستگاه مودم و یک سیم کارت نیاز می باشد.

 

مزایای استفاده از مودم همراه

استفاده از این نوع مودم مزایای بسیاری دارد که قصد داریم به این شرح این مزایا بپردازیم. با استفاده از مودم سیم کارت خور امکان استفاده از اینترنت نسل جدید که همان اینترنت  4G یا  5G هستند برای تمامی دستگاه‌ها فراهم می‌شود حتی دستگاه‌هایی که از اینترنت نسل جدید پشتیبانی نمی‌کنند.

برخی از مودم‌های همراه دارای چندین پورت و امکان اتصال به حافظه جانبی هستند که می‌توان از این مودم‌ها به عنوان حافظه جانبی همراه نیز استفاده کرد.

استفاده از دیتای تلفن همراه هزینه زیادی دارد و مقرون به صرفه نیز نیست. همچنین در هنگام کار با نت گوشی، میزان مصرف شارژ باتری نیز سبب داغ شدن باتری گوشی و پردازنده شده و دغدغه کاربران است. اما مودم سیم کارت خور از طریق وای فای تلفن همراه اتصال به اینترنت را برقرار می‌نماید که نسبت به دیتای تلفن همراه از شارژ کمتری استفاده می‌کند. این مشکل برای افرادی که به اصطلاح هم زنگ خور بالایی دارند و هم مصرف اینترنت زیادی دارند ملموس ‌تر است.

مودم همراه برای اتصال به اینترنت طراحی شده و واضح است که نسبت به موبایل از قدرت بیشتری برای اتصال به اینترنت برخوردار است. همچنین آنتن ‌های داخلی و خارجی آن به بهبود دسترسی به اینترنت کمک بیشتری می‌کنند.

مودم همراه مناسب چه کسانی است؟

مودم همراه و وای فای قابل حمل مناسب افرادی است که به دلیل نوع کاری که انجام می دهند به اینترنت بیسیم نیاز دارند. ممکن است شما دانشجو یا پژوهشگر باشید و مدام در سفر و با توجه به شغلی که دارید، دسترسی به اینترنت برای شما حیاتی است؛ بنابراین یک مودم همراه می‌تواند اتصال شما به اینترنت را در هر جایی برقرار نماید.

 

چند نکته در خصوص خرید مودم همراه

قبل از خرید مودم، بهتر است بدانید که چه مودمی می‌خواهید، سپس آن را تهیه نمایید. برخی از اپراتورهای تلفن همراه به عرضه مودم‌های مخصوص سیم کارت خود اقدام نموده‌اند که این مودم‌ها فقط از اتصال سیم کارت مخصوص همان اپراتور پشتیبانی می‌کنند و برای سایر سیم کارت‌ها قفل هستند. درصورتیکه تمایل دارید که در انتخاب سیم کارت حق انتخاب داشته باشید، بایستی مودم همراه قفل نشده که ویژه هیچ اپراتوری نیست را تهیه کنید.

در بین مودم‌های همراه نسل جدید باید بین اینترنت4G و اینترنت4.5G  انتخاب نمایید که مسلما. اینترنت4.5G  نسبت به اینترنت4G   سرعت و کیفیت بهتری دارد. در حال حاضر سیم کارت‌های هر سه اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل از هر دو اینترنت 4G  و 4.5G   پشتیبانی می‌کنند اما منطقه تحت پوشش هر یک از این اپراتورها متفاوت است و باید دقت نمایید تا مودم مناسبی انتخاب نمایید تا در منطقه‌ای که هستید، آنتن‌دهی خوب باشد و آن منطقه را پوشش دهد.

 

 

 

ید در زمانی کوتاه باز میگرداند تا شما تصویر و فیلمی واضح مشاهده کنید.

8 محصول وجود دارد.

نمایش 1 تا 8 از 8 مورد

مودم LH96 همراه ایرانسل

2٬889٬000 ‎تومان
مودم LH96 همراه ایرانسل مناسب فقط سیم کارت ایرانسل می باشد که مجهز به نمایشگر بوده و امکان اتصال ۵ دستگاه را برای شما فراهم می کند ۱۰۰٪...

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید