عرضه آیفون 14 با تاخیر سه هفته‌ای

person نویسنده: مریم سوقندی list دسته: اخبار جدید تاریخ: comment دیدگاه: 0 favorite بازدید: 99

بر اساس گزارش جدید امروز، شرکت اپل شاید حداقل یکی از مدل‌های آیفون 14 را به دلیل همه‌گیری کرونا و قرنطینه چینی‌ها با سه هفته تاخیر عرضه و رونمایی کند و در بدترین سناریو ممکن است بر حجم تولید اولیه محصولات جدید تأثیر بگذارد.

به گفته منابعی که با Nikkei Asia صحبت کردند، علیرغم کاهش محدودیت‌ها، گفته می‌شود که تأثیر قرنطینه‌هایی که از اواخر ماه مارس در شانگهای و اطراف آن آغاز شد، تأثیری طولانی بر زنجیره‌های تأمین داشته است. یکی از مدیران تامین کننده اپل گفت: جبران زمان از دست رفته چالش برانگیز است. اپل و تامین کنندگانش شبانه روز در حال کار برای تسریع در توسعه هستند و افزود که سرعت بازگشایی در شانگهای "بسیار کند است."

طبق گزارش‌ها، اپل به تامین‌کنندگان گفته است تا تلاش‌های توسعه محصول را برای جبران زمان از دست رفته، قبل از اینکه این تاخیر بر برنامه تولید معمولی تأثیر بگذارد؛ تسریع کنند. این امر که می‌تواند متعاقباً بر حجم تولید اولیه سری آیفون 14 تأثیر بگذارد.

انتظار می‌رود اپل امسال چهار مدل آیفون جدید را عرضه کند. پس از فروش ضعیف آیفون 13 مینی، اپل اندازه‌های آیفون بزرگ‌تری را برای دستگاه‌های پرچمدار سال 2022 خود از جمله آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی، آیفون 14 پی‌هو 6.7 اینچی و 14 پی هو مکس پرو مکس ارائه می‌کند. طبق گزارش‌ها، آیفون 14 پرو دارای صفحه نمایش 6.06 اینچی LTPO OLED با نرخ نوسازی 120 هرتز و رزولوشن 2532×1170 پیکسل خواهد بود. با این حال، راس یانگ، کارشناس زنجیره تامین، مطمئن به نظر می‌رسد که این اعداد کاملاً دقیق نیستند و ادعا می‌کند که آیفون 14 پرو افزایش جزئی در سایز نمایشگر خواهد داشت.

مشخص نیست که کدام مدل مستقیماً تحت تأثیر تأخیرهای ناشی از قرنطینه قرار گرفته است. به گفته منابع Nikkei، در حال حاضر، هر چهار مدل آیفون 14 در تست تایید مهندسی یا EVT، مرحله توسعه هستند. به طور معمول، تمام مدل‌های جدید آیفون، EVT را تکمیل می‌کنند و تا پایان ژوئن به مرحله تأیید می‌روند.

پس از مرحله توسعه آیفون‌های جدید، مونتاژکنندگان اصلی اپل فاکسکان و پگاترون وارد مرحله‌ای به نام معرفی محصول جدید یا NPI می‌شوند که طی آن فرآیند تولید برای جدیدترین طرح‌ها ترسیم می‌شود. NPI قبل از شروع تولید انبوه، معمولاً از اواخر ماه اوت، چندین فرآیند تأیید را دنبال می کند.

گفته می‌شود که تولید به دلیل محدودیت‌هایی که هنوز از نظر زندگی و سفر در منطقه بزرگ شانگهای وجود دارد؛ با مشکل مواجه شده است. با وجود کاهش محدودیت‌ها در شانگهای و مناطق مجاور آن، عملیات کل زنجیره تامین در چین هنوز به حالت عادی بازنگشته است. همچنین دیگر منابع ذکر کردند اگر بتوان روند توسعه را تسریع کرد و در اواخر ژوئن یا اوایل ژوئیه به سطح بعدی رفت؛ همچنان می‌توان به مهلت تولید انبوه در اوایل سپتامبر دست یافت. اما این واقعاً به این بستگی دارد که آیا روند می‌تواند به زودی تسریع شود یا خیر.

Chiu Shih-fang، تحلیلگر کهنه کار زنجیره تامین در موسسه تحقیقات اقتصادی تایوان، به Nikkei گفت که این وضعیت ممکن است نه تنها بر تولید، بلکه بر توسعه محصول جدید نیز تأثیر بگذارد. چیو افزود: «حداقل یک تا دو ماه دیگر طول می‌کشد تا زنجیره تأمین بهبود یابد.»

دیدگاه‎ها

هیچ نظری در این زمان ثبت نشده است!

دیدگاه خود را بنویسید

یکشنبه دو شنبه سه شنبه چهار شنبه پنج شنبه جمعه شنبه فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر دی بهمن اسفند

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید