پشتیبانی نسل جدید مک بوک پرو از اپل پنسل

person نویسنده: امیر حسینی list دسته: اخبار جدید تاریخ: comment دیدگاه: 0 favorite بازدید: 126

اپل در چند ماه گذشته خبر رونمایی نسل جدید مک بوک پرو خود را اعلام کرده است. با توجه به این که در هر مراسم رونمایی، اپل همیشه مخاطبان خود را شگفت زده کرده است؛ انتظار یک لپتاپ با طراحی نوآورانه و خلاقانه دور از ذهن نیست. در این راستا، در چند روز گذشته خبری تحت عنوان ثبت حق اختراع اپل با طرحی جدید از مک بوک‌های پرو، مورد بحث کاربران قرار گرفته است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.


کانسپت جدید مک بوک پرو با پنسل دیجیتالی اپل

اپل پنسل اولین بار در سال 2015 میلادی رونمایی شد. این گجت هوشمند یکی از کاربردی‌ترین مداد‌های دیجیتالی موجود در بازار محسوب می‌شود؛ که همیشه با تبلت‌های آیپد اپل معرفی شده است. در واقع اپل پنسل به دارندگان آیپد کمک می‌کند که در زمان طراحی یا نوشتن با دقت بیشتری کارهای خود را انجام دهند. در نتیجه کاربرد این قلم دیجیتالی از چشم علاقمندانش پنهان نمانده است. حال اخیرا شایعاتی تحت عنوان حذف نوار لمسی تاچ بار مک بوک پرو گزارش شده است. اما با توجه به حق ثبت اختراع جدید اپل تا حدودی این شایعات به یقین تبدیل شده است. این اختراع مربوط به قرارگیری و پشتیبانی اپل پنسل بجای تاچ بار مک بوک پرو و امکان جداسازی آن در قالب کانسپت جدیدی است. بدین ترتیب می‌توان از اپل پنسل به جای ماوس یا ماوس‌پد برای طراحی، نوشتن و دیگر کارهای فردی استفاده کرد. تصور می‌شود که اپل قصد دارد تا با حذف این نوار کلید‌های فانکشن را به لپتاپ خود بازگرداند. 

شاید با توجه به ویژگی‌های اپل پنسل با آیپد پرو، این کانسپت کمی دور از ذهن به نظر آید. در این راستا طراح معروف سارنگ شث با رونمایی از مدل‌های سه بعدی طراحی شده‌ای توسط خودش هضم این ترکیب خلاقانه را کمی آسان تر کرده است. با توجه به این مدل‌ها، بخشی از نوار لمسی حذف می‌شود و بجای آن جایگاه پنسل دیجیتالی قرار می‌گیرد. قابل ذکر است که بخش کوچکی از نوار لمسی باقی خواهد ماند که امکان دسترسی سریع به دستیار صوتی سیری، ایموجی‌ها، نرم افزار‌ها، تنظیم صدا و... را فراهم می‌کند.

در ادامه باید انتظار نمایشگر لمسی نسل جدید مک بوک پرو را نیز داشت. اگرچه که علاقمندی به اجرا این ایده در چندین سال اخیر توسط شرکت اپل رد شده است؛ اما با این کانسپت نسل جدید مک بوک پرو ممکن است شاهد اولین مک بوک‌های اپل با نمایشگرهای لمسی نیز باشیم.


پیشنهادی این مطلب


«اپل سرویس حس خوش خرید قطعات و محصولات اپل در ایران»

دیدگاه‎ها

هیچ نظری در این زمان ثبت نشده است!

دیدگاه خود را بنویسید

یکشنبه دو شنبه سه شنبه چهار شنبه پنج شنبه جمعه شنبه فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر دی بهمن اسفند

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید