تشخیص نشانه های اولیه کرونا با اپل واچ

person نویسنده: محمدرضاهنردان list دسته: اخبار جدید دنیای اپل و تکنولوژی تاریخ: comment دیدگاه: 0 favorite بازدید: 29

در چند ماه گذشته دانشمندان آمریکایی تحقیقات متعددی انجام داده اند که حاکی از تشخیص نشانه های اولیه ی بیماری های مسری همانند کرونا می باشد، حال می خواهیم در این مقاله این خبر را بررسی کنیم.

اپل واچ احتمالا می تواند نشانه های اولیه ی ویروس کرونا را تشخیص دهد.


اخیرا خبرهایی به گوش می رسد از این جهت که ساعت های هوشمند همانند اپل واچ ممکن است بتوانند در آینده نشانه‌های ابتدایی ابتلا به ویروس کرونا در افراد را تشخیص دهند.

‎بر اساس گزارش هایی که تاکنون انجام شده گفته شده که تحقیقات مشترکی توسط یک موسسه پزشکی در شهر نیویورک و دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا انجام شده نشان داده که برخی از ساعت‌های هوشمند نظیر اپل واچ می‌توانند، نقش کلیدی را در کنترل همه‌گیری و بیماری‌های مسری مختلف بازی کنند.

‎این تحقیق نشان داده که ساعت‌های هوشمند می‌توانند تغییرات قلبی عروقی افراد را بر اساس ضربان قلب افراد اندازه گیری کنند و با محاسبه میانگین آن‌ها در طول یک هفته نشانه‌های زودهنگام افراد به برخی از بیماری‌ها نظیر بیماری ویروس کرونا (کووید 19) را تشخیص دهد. در این تحقیق سطح ضربان قلب ۳۰۰ نفر مورد اندازه گیری و بررسی قرار گرفته است. محققان اطلاعات یاد شده را در طول پنج ماه و مشخصاً در بازه زمانی بیست و نهم آوریل تا بیست و نهم سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی اندازه گیری کرده‌اند. افرادی که تحت آزمایش قرار گرفتند جزو کارکنان یک سازمان سلامتی و علوم پزشکی بوده‌اند.

‎همچنین محققین اعلام کرده‌اند که هدف از انجام این مطالعه پیدا کردن راهکارهایی در زمینه تشخیص زود هنگام ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف بوده است.Rob Hirten استادیار دانشگاه پزشکی Mount Siani نیویورک اعلام کرده که برخی از ابزارهایی که توسط افراد به‌صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند نظیر ساعت‌های هوشمند، می‌توانند برای رسیدن به این هدف مفید باشند.
‎او اعلام کرده که نرخ ضربان قلب افراد و تغییر آن‌ها نتیجه مستقیم اتفاقاتی است که در بدن افراد می‌افتد. در این میان ابتلا به بیماری‌های مسری نظیر کرونا می‌تواند از طریق ضربان قلب تشخیص داده شود.

همچنین شما میتوانید اپل واچ را از اینجا تهیه نمایید!!!

آپدیت محتوی در تاریخ ۱-۴-۱۴۰۳ 

با توجه به اینکه در حال حاضر بیماری کرونا کنترل شده است این امکان برای شناسایی بیماری های عمومی مورد استفاده قرار گرفته است که در ادامه مطالعه نمایید

دیدگاه‎ها

هیچ نظری در این زمان ثبت نشده است!

دیدگاه خود را بنویسید

یکشنبه دو شنبه سه شنبه چهار شنبه پنج شنبه جمعه شنبه فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر دی بهمن اسفند

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید